O dwóch takich, co im gildię ukradli…

Polski serwer Royal Questa odkąd gram był specyficzny, tego każdemu wtajemniczonemu w świat gry chyba wyjaśniać nie trzeba. Różne sytuacje się tu odczyniały, a to na korzyść graczy, a to na ich niekorzyść, ale to co miało miejsce 20 lutego, przejdzie już do historii tej gry…

Zaistniałej sytuacji bytu gildii Rage*** nikomu przedstawiać nie trzeba, gildia legenda, można było tam spotkać ludzi dużego formatu, jak Junior czy też spokojnych, nie czyniących  zwady nikomu graczy jak Kamstar bądź Neilin.

Od lat pracująca na swój tytuł TOP 1 serwera, wiele  przebytych wojen, arkonów, niezliczona już ilość zamków i zdobytych za ich sprawą dóbr, które pomogły rozwinąć się niejednemu na serwerze.

Czas jednak pokazał, że nawet w najlepszej gildii zdarzają się niedomówienia i zwady, tak też gildia rozeszła się na dwa szczepy, zwolennicy Loli (oficjalnego wtedy lidera gildii) ruszyli za nim tworząc Dezerterów na fundamentach Watażki, najemna część gildii Rage*** ruszyła za  Juniorem do odwiecznego wroga gildii – Ayan Moore.

W samej gildii Rage*** pełniącej już funkcję tylko pomnika dorobku graczy, został Neilin i Kamstar, pilnujący dobytku oraz nieaktywni gracze.

Po długim czasie nieobecności, pojawił się na grze gracz o nicku Madara, raptem zachciało mu się przejąć gildię z jej dobrodziejstwami więc napisał do GM, długo czekać nie musiał, ktoś z GM zalogował się na konto obecnego lidera i bez żadnych oporów przekazał gildię dla owego gracza bez konsultacji z pozostałymi „aktywnie grającymi” członkami gildii.

Gracz oczyścił gildię, w międzyczasie Kamstar założył kilka tematów, które administracja olewała, zaistniałą sytuację zamiatała pod dywan, tematy zostały kasowane, zamykane, czyszczone z komentarzy będących apelem wielu graczy z gry, czy tak być powinno? Madara wykorzystał ten fakt i rozwiązał gildię Rage***.

Sama administracja w końcu się ugieła i postanowiła zabrać oficjalnie głos w tej sprawie, jednak było już za późno, ponieważ rozwiązanie gildii = z wyczyszczeniem wszelkich informacji w bazie danych.

Jako „pocieszenie” Neilin i Kamstar dostali nową gildię, na 1 lvl, wykluczoną z rankingu pvp, co prawda itemki odzyskali, ale… Zaistniałej szkody już się nie cofnie, GM nie chcą przywrócić 19 lvl gildii ani też jej punktów osiągnięć, mimo posiadanych przez graczy ss z rankingów gildii, usilnie przystają przy  tym, że jest to z ich strony technicznie niemożliwe.

Sęk w tym, że to tylko jeden z wielu przypadków nieudolności administracji, wychodzi na to, że regulamin jest po to aby był, brakuje dyżurującego w czasie pracy GM’a w grze, emaile nic nie wskórają, w PL serwerze szerzy się złodziejstwo, przykładem są chociażby występki gracza o nicku Amerion, który ma za uszami wiele kradzieży, a bezkarnie chadza po grze, w ostatnich miesiącach pojawiły się boty, które bezkarnie stoją w stolicy, żaden GM nawet nie zaloguje na grę i nie sprawdzi co  się dzieje. Przykładem takowej sytuacji jest gracz z filmiku, który na record makerze ustawia sobie aktywację skilli i tak też przez kilka dni potrafi stać w stolicy raz wskakując na wierzchowca i z niego schodząc przez kilka dobrych godzin, bądź tak jak to ma miejsce na filmiku pod tym linkiem stoi z ustawionym klawiszem pod emotkę i aktywuje ją już od kilku dobrych godzin.

Nasuwają się pytania: Czy administracja szanuje swoich  graczy? Czy znajdzie w końcu dla nich czas i zadba o dobrą atmosferę na serwerze? Czy podejmie jakieś kroki w celu poprawienia swojej opinii i postara się by więcej takich sytuacji już nie było?

Zapraszam do materiału filmowego Kamstara, który nieco szerzej opowie o gildii Rage***

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s